3 błędy popełniane w kampaniach na Facebooku

Wielu ludzi i wiele firm dostrzega liczne korzyści jakie płyną z reklamowania się za pośrednictwem serwisu Facebook. Nic w tym dziwnego, ponieważ ma on bardzo wielu użytkowników i siłą rzeczy, dobrze prowadzony profil oraz stosowanie skutecznych, nowoczesnych zasad marketingu, pozwala na skuteczną reklamę własnej firmy, produktów i usług oraz na zwiększenie liczby czytelników bloga czy też użytkowników konkretnej strony internetowej.

 

W związku z licznymi możliwościami i dużym potencjałem oferowanym przez wspomniany wyżej serwis, kampanie Facebook cieszą się sporą popularnością wśród nowych oraz bardziej doświadczonych przedsiębiorstw. Istnieją jednak pewne błędy popełniane przez osoby odpowiedzialne za reklamowanie się na Facebooku. Warto dowiedzieć się na czym polegają te błędy, aby ich unikać i zwiększać w ten sposób skuteczność swoich reklam.

 

Błędne określanie grupy docelowej

 

Istotny wpływ na sukces, jaki odnoszą kampanie Facebook ma wybór właściwych odbiorców reklamy, którzy będą potencjalnie zainteresowani promowanym produktem czy też usługą. Bardzo ważną sprawą jest dokładne przeanalizowanie własnej strony i osób ją odwiedzających. Przykładowo, jeśli reklamowany jest jakiś produkt dla właścicieli firm to nie ma sensu, aby reklamy docierały do niepełnoletnich użytkowników, itp. Dobrze jest też zwracać uwagę na konkretne, a nie ogólne zainteresowania potencjalnych odbiorców. Generalnie można stwierdzić, że kluczem do sukcesu jest zawężenie grona odbiorców do takich, którzy rzeczywiście zainteresują się reklamą. Dzięki temu kampanie Facebook będą bardzo skuteczne, a budżet nie będzie marnowany na docieranie z promowanym produktem lub usługą do osób, które nie są tym zainteresowane.

Zobacz również ᐅ  Różnice między logistyką b2b i b2c

 

Uwzględnianie osób, które już skorzystały z oferty

 

Oczywiście wiele produktów i usług może być wykorzystywanych więcej niż jeden raz, ale często mamy też do czynienia z usługami i produktami, z których korzysta się rzadko (samochód, remont, budowa domu, itp.). W przypadku takich reklam, warto zwracać uwagę na to czy użytkownicy już zapoznali się z reklamą. Nie ma bowiem sensu ponownie promować własnej oferty u osób, które z niej skorzystały. Warto wykorzystać ten budżet na potencjalnie nowych klientów.

 

Stosowanie reklam niewłaściwego typu

 

Kampanie Facebook oferują swoim reklamodawcom dostęp do różnych typów reklam. Przede wszystkim istotne jest określenie celu reklamy i przeanalizowanie, który typ będzie najlepiej do niego dopasowany. Do wyboru są standardowe reklamy wyświetlane na osi czasu, na pasku bocznym, wyświetlane jako animacja, itp. Ważne jest też zadbanie o właściwą zawartość reklamy i jej przekaz. Dobre zdjęcia, filmy i grafiki to połowa sukcesu, ale istotny jest też właściwy nagłówek i treść zachęcająca do zapoznania się z reklamą lub korzystania z danej oferty.

 

Podsumowując, kampanie Facebook wymagają nie tylko nakładów finansowych, ale również wielu testów i analiz. Dzięki dopasowaniu odpowiednich reklam do odpowiednich odbiorców, można odnieść duży sukces, a pieniądze przeznaczone na kampanię nie zostaną zmarnowane.

Dowiedz się więcej: https://digitalhill.pl/uslugi/content-marketing/kampanie-facebook-ads/

Powiązane artykuły

Zobacz również ᐅ  Ranking systemów HR & Payroll

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *