Co trzeba zrobić, żeby mieć darmowe konto internetowe?

Aby móc korzystać z usługi, jaką jest darmowe konto internetowe, należy spełniać określone warunki stawiane przez bank. W zależności od tego, z usług jakiego banku będziemy korzystać, mogą się one między sobą różnić. Nie mniej jednak istnieje kilka wspólnych kryteriów dla każdego z wyżej wspomnianych. W tym artykule omówimy sobie te najczęściej prezentowane warunki.

Określona ilość przelewów w trakcie miesiąca

Pierwszym z najczęściej występujących kryteriów, które stanowią podstawę do tego, aby móc korzystać nieodpłatnie z konta internetowego, jest ilość wykonywanych przelewów w trakcie pełnego okresu rozliczeniowego. W jednym banku może być ich minimum 5, w innym 10. Wszystko tak naprawdę zależy od zapisów umowy, którą zawiera klient z daną instytucją finansową.

Kwoty dokonywanych przelewów w trakcie miesiąca

Kolejnym z kryteriów, których spełnienie może zwolnić klienta z obowiązkowej opłaty za prowadzenie konta internetowego jest kwota transakcji, które w ciągu miesiąca zostaną wykonane przez klienta. Kwoty mogą zaczynać się np. od 500 zł czy nawet 1000 zł. Oczywiście jest to ściśle uzależnione od zapisów znajdujących się w umowie zawieranej przez danego klienta z bankiem. Warto zwrócić również uwagę na to, czy kwoty dokonywanych przelewów mają dawać sumę wymaganą przez bank, czy na przykład jedna z transakcji ma być właśnie tą, która pozwoli na spełnienie wymogów przez klienta.

Zobacz również ᐅ  Różnice między logistyką b2b i b2c

Poziom miesięcznych wpływów na konto

W wielu bankach wystarczy posiadać określoną wysokość miesięcznych wpływów na konto, aby możliwe było zniesienie opłaty za jego prowadzenie. W tym wypadku również ich poziom uzależniony jest od wymogów danego banku, w którym doszło do zawarcia z klientem umowy o świadczenie tego typu usług. Należy pamiętać o tym, że jeżeli nasze wynagrodzenie pochodzi z różnych umów, to właśnie ich suma powinna być tą wymaganą przez daną instytucję finansową.

Częste płatności kartą płatniczą

Częste korzystanie z karty płatniczej to kolejny ze sposobów na to, aby nie musieć regulować miesięcznej opłaty za prowadzenie konta internetowego. Bank z reguły określa jaka jest minimalna ilość takich transakcji, która pozwoli klientowi skorzystać z takiego przywileju. Spełnienie tego warunku wiąże się jednocześnie z nienaliczaniem opłaty za kartę płatniczą wydawaną do konta bankowego.

Otwórz darmowe konto internetowe w Nest Banku.

Rezygnacja z posiadania karty płatniczej

Często dochodzi do sytuacji, kiedy prowadzenie konta internetowego jest nieodpłatne, jednak naliczane przez bank kwoty odnoszą się do karty płatniczej, która została klientowi do niego wydana. W tym wypadku szereg wymogów do spełnienia, stawianych przed klientem przez bank, odnosi się właśnie do odstąpienia od naliczania opłaty za wyżej wspomnianą. W takiej sytuacji, zdecydowanie prościej będzie zrezygnować z posiadania karty płatniczej, niż pamiętać o wykonywaniu rozmaitych czynności, które w konsekwencji pozwolą na bezpłatne z niej korzystanie.

Zobacz również ᐅ  Na czym polega logistyka 360?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *