Jak wysłać paczkę za granicę?

 

Dużym powodzeniem i popularnością cieszą się obecnie zakupy on-line, bez wychodzenia z domu. Jest to oszczędność zarówno czasu, jak i energii. W ostatnim czasie popularne jest także sprzedawanie swoich rzeczy przez Internet. Istnieje kilka serwisów, dzięki którym można szybko pozbyć się nieprzydatnych dla nas przedmiotów, tym samym zarabiając pieniądze. Po zakupie przez klienta, należy jeszcze produkt dostarczyć. Najczęstszą formą wysyłki na terenie kraju jest kurier lub paczkomat. Jest to sposób szybki, niedrogi i bardzo wygodny. Co zrobić jednak, kiedy musimy wysłać przesyłkę za granicę?

Sprawdź: https://pakersi.pl/

Nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać. Jeśli chodzi o kraje należące do Unii Europejskiej, sprawa jest tak prosta jak na terenie Polski. Wystarczy paczkę po prostu zapakować, zamówić odpowiednią usługę i nadać. Natomiast w przypadku krajów poza Unią Europejską, sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana. Do paczki, oprócz listu przewozowego, należy dołączyć dokumenty celne, określić zawartość paczki, a także jej wartość pieniężną. W przypadku wysyłki dokumentów w kopercie, nie są wymagane dokumenty celne. Z kolei, gdy mamy do czynienia z przesyłką o wartości do 22 euro, niezbędna jest tzw. uproszczona procedura celna, do której wymagana jest karta odprawy celnej, a także faktura lub inny dokument zakupu towarów. Szczególnie konieczny jest on w przypadku przedsiębiorców, którzy w ten sposób dokumentują wartość towaru. Pełna lista obowiązujących w tej procedurze dokumentów została przedstawiona na stronie Ministerstwa Finansów, a także w serwisie informacyjno – usługowym dla przedsiębiorców biznes.gov.pl. Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto przed wysyłką skontaktować się bezpośrednio z firmą, którą wybraliśmy do wysyłki towaru. Mogą to być np. pakersi. którzy zajmują się wysyłką przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Wybierając ten sposób, nie musimy martwić się o to, jakich formalności należy dopełnić, gdyż firma kurierska robi to za nas. Ponadto, warto zwrócić uwagę, że cena przesyłki międzynarodowej nie jest już tak bardzo wysoka, jak jeszcze kilka lat temu. Zależy ona w szczególności od gabarytu paczki, a także kraju przeznaczenia. Dzięki serwisowi pakersi, można nadać nawet paletę, gdziekolwiek się chce, nawet w najodleglejsze zakątki świata. Jedyne co musi zrobić nadawca to wybrać i zamówić firmę kurierską, spakować przesyłkę i czekać na to, by dotarła do adresata.
Ciekawym rozwiązaniem jest także fakt stałego monitorowania nadanej przesyłki. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce numer przesyłki i od razu wyskakuje informacja, na jakim etapie realizacji jest zamówienie i gdzie się ono znajduje. Możliwość taka jest bardzo istotna, gdy wysyłamy przesyłkę do najdalszych zakątków świata i realizacja zamówienia trwa dłużej niż kilka dni.
Tak więc, wysłanie paczki za granicę wcale nie jest trudne. Do nadawcy należy tylko podanie danych oraz wartości przesyłki, a wszystkimi formalnościami zajmuje się firma kurierska.

Zobacz również ᐅ  Na czym polegają usługi wartości dodanej?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *