Jak zabezpieczyć cenne i delikatne przedmioty podczas przeprowadzki? Przewodnik krok po kroku

Przeprowadzając się musimy przewieźć wszystkie swoje rzeczy. Obecnie bez problemu zamówimy transport międzynarodowy. Meble wkłada się na palety i dobrze zabezpiecza folią. Jak przetransportować delikatne przedmioty? Ubraniom czy książkom nic się nie stanie nawet wtedy, gdy karton spadnie. Nieco inaczej jest z przewozem rzeczy bardzo delikatnych, które mogą się zniszczyć. Jak więc spakować lustra, wazony i obrazy?

Transport międzynarodowy ulubionych dzieł sztuki. Jak zabezpieczyć obraz przed zniszczeniem?

Wielu z nas ma swój ulubiony obraz, bez którego nie wyobraża sobie nowego domu. Trzeba go więc bezpiecznie przewieźć, co jest bardzo trudne, ale odpowiedni pakunek sprawi, że nic nie powinno mu się stać. Rodzaj dzieła determinuje w dużej mierze sposób jego opakowania. Koniecznie trzeba więc kupić folię bąbelkową, która zabezpieczy dzieło przed zniszczeniem. Płótno trzeba oddzielić od folii warstwą ochronną, na przykład sztywniejszym wkładem, który nie będzie się z nim stykał. Warto szczelnie owinąć zapakowane już pudło folią samoprzylegającą (Tyvec paper) lub przezroczystą torbą plastikową, aby chronić zawartość przed wilgocią. Zabezpieczone płótno trzeba zawinąć w warstwę kartonową. Nie zapomnijmy o dokładnym zabezpieczeniu rogów i konturów, a następnie całość zwińmy w folię bąbelkową i włóżmy do kolejnego pudła kartonowego. Dla bezpieczeństwa pudło wypełnijmy granulatem i dobrze zamknijmy. Starajmy się unikać rolowania obrazów, gdyż może to mieć negatywny wpływ zarówno na nałożone powłoki farby jak i na włókna płótna. Jeżeli musimy tak zwinąć obraz, to rolujmy go bardzo luźno, a na płótno nałóżmy ochronną warstwę papieru.

Zobacz również ᐅ  Idealne warunki do malowania

Transport międzynarodowy luster i wazonów

Szklane przedmioty są delikatne, o czym doskonale wiemy, gdyż zapewne stłukliśmy niejeden kieliszek czy wazon. Trudno więc sobie wyobrazić, że bez uszczerbku przetrwają długą podróż. Musimy więc odpowiednio spakować kruche przedmioty, by nie uległy zniszczeniu. Wykorzystuje się do tego kartony, folie bąbelkowe, pianki polietylenowe czy wypełniacze do paczek – tzw. chipsy styropianowe. Dodatkowo każda paczka ze szkłem w środku powinna być odpowiednio oznaczona. Tutaj dowiesz się więcej: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/freight-logistics/transport-drogowy/drobnica-miedzynarodowa/

Podobnie należy zapakować również lustra – trzeba jest zabezpieczyć folią bąbelkową zaklejoną taśmą i oczywiście oznaczyć. Lampy i żyrandole o nieregularnych kształtach najlepiej owinąć papierem lub materiałem i włożyć do kartonowego pudła. Do transportu międzynarodowego mniejsze przedmioty, takie jak szklanki, kieliszki czy wazony należy owinąć papierem pakowym albo folią zabezpieczającą i ułożyć w kartonach tak, by nie było między nimi luzu. Można użyć chipsów styropianowych, a jeśli ich nie mamy – kawałków gazet. Pamiętajmy, by dobrze dobrać rozmiar kartonu. Nie może być zbyt duży, by przedmioty się nie przemieszczały podczas transportu.

Transport międzynarodowy cennych i delikatnych rzeczy nie jest łatwa. Przedmioty należy umieścić najpierw w mniejszym, a potem większym opakowaniu, by bezpiecznie przetrwały podróż.

Powiązane artykuły

Zobacz również ᐅ  Jakie wałki używać do lakierów i bejcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *