Jaki bank wybrać dla swojej działalności gospodarczej?

Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się w którym banku powinieneś założyć swoje konto firmowe? Jeśli tak to świetnie się składa, ponieważ specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych kont firmowych na rynku. Brzmi ciekawie? Zatem kontynuuj czytanie tego artykułu.

Trudny wybór

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się przechodzić przez ulicę i oglądać wielkie banery, na których były oferty różnych banków. Cóż, choć każdy bank zawsze będzie starał się zareklamować swoje konto możliwie jak najlepiej, to warto mieć na uwadze to, że wiele z nich ukrywa najważniejsze informacje lub też wypisuje je drobnym druczkiem. Aby nie zostać oszukanym, warto jest wcześniej bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie haczyki danego konta. Najlepszym rozwiązaniem będzie skrupulatne przeanalizowanie umowy. Jeśli sam nie masz w tym doświadczenia, możesz zabrać ze sobą pomocnika, który wszystko dokładnie wytłumaczy. Pomocnikiem może być na przykład znajomy księgowy lub też finansista.

Ranking kont bankowych

Gdy teorie mamy już za sobą, śmiało możemy przejść do wyczekiwanego rankingu. Każda pozycja będzie dokładnie opisana, zatem będziesz miał wszystko pod ręką.

1) Nest Bank

Ma jedną z najlepszych ofert bankowych dla firm dostępnych na rynku. Klient zakładając konto w Nest Banku może liczyć na zupełnie darmowe konto bez dodatkowych zobowiązań. W tym banku nie zapłacisz nic m.in. za przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i US, za wypłaty gotówki z każdego bankomatu w Polsce i za granicą. Wybierz sprawdzony bank dla firm.

Zobacz również ᐅ  Gdzie wziąć kredyt, gdy panuje koronawirus?

2) Santander
Na pierwszym miejscu niezmiennie od dłuższego czasu znajduje się konto firmowe w banku Santander. Dlaczego ? Otóż konto w banku Santander jest w pełni darmowe, warto jednak zaznaczyć, że jest to promocja, która obowiązuje przez pierwsze dwa lata. Każdy następny rok jest już płatny, jednak istnieje bardzo prosty sposób na to, by obejść te płatności. Jaki? Otóż wystarczy co miesiąc robić przelew do ZUS-u na minimum 200 zł. Kolejnym plusem jest fakt, że Santander oferuje nawet do 900 zł premii moneyback. W praktyce oznacza to, że Santander będzie zwracał Ci 3% od każdej transakcji, którą wykonałeś kartą.

3) mBank
Kolejna świetna propozycja to konto firmowe w mBanku. MBank słynie ze swoich bardzo dobrych ofert, jednak ostatnio jego popularność wśród przedsiębiorców bardzo mocno spadła. Było to spowodowane atakami hackerskimi, które dotknęły znacznej większości osób posiadających u nich konto firmowe. Na szczęście sytuacja została bardzo szybko opanowana, a straty, które ponieśli właściciele firm zostały im zwrócone, można zatem powiedzieć, że mBank to prawdziwy bank dla firm. Co zatem w ofercie ma mBank? Otóż podobnie jak w Santander, również tu mamy w pełni darmowe konto, jednak tu promocja trwa rok. Aby uniknąć opłat wystarczy raz w miesiącu robić przelew do ZUS-u (kwota nie jest podana).

Zobacz również ᐅ  Rezydencja podatkowa - podstawowe informacje

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *