Kto założył Google? Poznaj historię najpopularniejszej wyszukiwarki

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie, a jej strona główna jest najczęściej odwiedzaną stroną w całym internecie. Ten internetowy gigant nie został jednak stworzony przez tabun informatyków, a jedynie przez dwie osoby, które dzisiaj mogą się poszczycić znacznym majątkiem.

Jak powstało Google?

Google to obecnie ogromne przedsiębiorstwo, które zatrudnia prawie 100 000 pracowników dookoła globu. Firma ta jest jednym z największych przedsiębiorstw technologicznych na świecie i należy do tak zwanej „Wielkiej Czwórki”, która tworzona jest przez Google, Facebooka, Amazona oraz Apple. Google odpowiada oczywiście za słynną wyszukiwarkę, jednak obecnie oferuje swoim użytkownikom indywidualnym i biznesowym wszechstronny wachlarz różnych usług. Trudno uwierzyć, że technologiczny gigant miał skromne początki, a został on założony przez dwóch doktorantów Stanford University.

Historia założenia Google

Historia Google rozpoczęła się w roku 1996, kiedy to Larry Page oraz Sergey Brin stworzyli razem model wyszukiwarki jako element swojego wspólnego projektu badawczego związanego z doktoratem. Pomysł szybko się przyjął, a witryna została zarejestrowana już w następnym roku. W roku 1998 Google zostało natomiast formalnie zarejestrowane jako pełnoprawna firma. W roku 2003 przedsiębiorstwo przeniosło się do słynnej Doliny Krzemowej w stanie California, gdzie rozpoczęło swoją ekspansję. Firma błyskawicznie się rozwinęła i wkrótce wyrosła na giganta, którym jest obecnie. Para doktorantów, którzy założyli Google, są obecnie jednymi z najbogatszych ludzi na świecie. Majątek Larry’ego Page’a wynosi około 51,3 miliarda dolarów, natomiast Sergey Brin jest tuż za nim z majątkiem wycenianym na około 50,8 miliarda dolarów.

Zobacz również ᐅ  Z jakich artykułów biurowych najbardziej warto korzystać?

Dlaczego Google jest tak popularne?

Potęga Google wynika w dużej mierze z prostoty algorytmu, który opracowali założyciele Google. Wyszukiwarka ta szybko stała się synonimem wyszukiwania czegokolwiek w internecie. Prosty model biznesowy oparty o wyświetlanie reklam okazał się natomiast niezwykle opłacalny, a firma jest w stanie generować wysokie i stabilne zyski każdego miesiąca. Za potęgą Googla w dużej mierze kryje się jej popularność. Wszyscy korzystają z tego narzędzia, ponieważ… korzystają z niego wszyscy. Ta wartość społeczna funkcjonuje również w przypadku Facebooka i innych mediów społecznościowych.

Ciekawostki o Google

Google pozwala nie tylko na wyszukiwanie poszczególnych stron internetowych, ale także treści umieszczonych na tych stronach. Do tego celu wystarczy wpisać w pasku na górze wyszukiwarki „site:nazwa-domeny fraza”. To rozwiązanie często ułatwia poszukiwania! Korporacja Google znana jest ze swojej hojności, a pracownicy mogą liczyć na pokoje gier, firmowe siłownie, darmową stołówkę i wiele innych udogodnień, które umilają pracę. Opcja „Szczęśliwy Traf”, która przenosi użytkownika bezpośrednio na jedną z potencjalnie interesujących go stron, przynosi natomiast Google straty w wysokości 100 miliona dolarów każdego roku, ponieważ omija się w ten sposób płatne reklamy, z których Google czerpie zysk.

Więcej: https://digitalhill.pl/blog/krotka-historia-google/

Powiązane artykuły

Zobacz również ᐅ  Na czym polega split payment?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *