Gdzie pasują lampy designerskie?

Dostępne na rynku oferty sklepów meblowych sprawiają, że coraz częściej decydujemy się urządzić wnętrze naszego mieszkania w nowoczesnym stylu, który będzie całkowicie zgodny z naszymi potrzebami i gustami. Decydując się na odważne aranżacje wnętrz, nie możemy zapomnieć o równie odważnych dodatkach wnętrzarskich, jakimi są lampy. Dzisiaj możemy przebierać w mnogich ofertach salonów oświetleniowych, a wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie idealnych lamp do pięknego i nowoczesnego wnętrza.

Dlaczego designerskie lampy

Najczęściej jest tak, że szukamy takich mebli i dodatków, które w stu procentach będą wyrażać naszą osobowość. Lampy są świetnym pomysłem, by pokazać naszą indywidualność. Poza tym przyciągają one wzrok dzięki swojej dekoracyjności, a często również dzięki nietypowej stylistyce. Designerskie lampy idealnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych, gdzie każdy przedmiot oprócz tego, że ma czemuś służyć, musi pełnić funkcje ozdobne. Stąd też wiele osób decyduje się na duże lampy o wyraźnych kształtach lub całkiem filigranowe, które nie będą widoczne, ale zapewnią idealne źródło światła.

Bez wątpienia designerskie lampy najlepiej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie panują szarości, a tekstura materiałów podkreślana jest na każdym kroku kolorem lub nietypowym ustawieniem mebli. Lampa w kształcie roweru – dlaczego nie! To wspaniały pomysł dla męskich i młodzieżowych wnętrz. Wiszące lampy w postaci butelek po winie najlepiej będą wyglądać nad drewnianym blatem stołu w jadalni – szkło wspaniale rozprasza światło, a do tego nadaje mu przyjemny odcień. W zasadzie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wybór designerskich lamp – wszystko jest dozwolone.

Zobacz również ᐅ  Podział tynków cienkowarstwowych

Pomysł na designerską lampę

Ciekawa propozycją są lampy Charterhouse Eglo – są minimalistyczne, a wręcz surowe. Dodatkowo dają wrażenie trójwymiarowości poprzez zastosowanie białego szkła, które zostało osadzone w ciężkim metalowym okuciu. Mimo to wszystko wygląda lekko i daje poczucie przestrzeni.

Innym fascynującym wariantem są kule świetle – część wykonana jest ze szkła, więc nie przytłacza otoczenia. Znaleźć można również takie designerskie lampy, których klosz został zrobiony z metalowych drutów, papieru lub innych ciekawych materiałów.

W designerskich lampach chodzi bowiem o to, by zachwycić przede wszystkim dekoracją, kształtem, formą, materiałami. Stąd też wielu projektantów nowoczesnych lamp korzysta z nietypowych materiałów, które pozwalają na stworzenie wyjątkowego efektu. Do lamusa odchodzą tradycyjne lampy na długich, rzeźbionych nóżkach, których abażury zdobiły materiałowe frędzelki.

Skąd wziąć designerskie lampy?

Oczywiście można zdecydować się na zrobię nietypowej lampy samodzielnie. Jednak obecny rynek oświetleniowy oferuje szeroki wybór nowoczesnych i nietypowych lamp. Na przykład produkty Charterhouse Eglo znaleźć można w renomowanych sklepach z oświetleniem, ale większość designerskich lamp powstaje ręcznie i w niewielkim nakładzie. To daje nam pewność, że nasze wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Powiązane artykuły

Zobacz również ᐅ  Pomysły na wykończenie ściany w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *