Pomysły na wykończenie ściany w salonie

Odpowiednia aranżacja ściany w salonie może całkowicie zmienić wystrój całego wnętrza. Często właśnie ta jedna ściana wystarczy, by w pewnym stopniu urozmaicić całą aranżację oraz nadać jej pomieszczeniu oryginalności. Propozycji na wykończenie ściany w salonie jest naprawdę wiele – wszystko zależy tak jednak od gustów oraz upodobań właścicieli. Podkreślając fragment ściany w salonie można odwrócić uwagę od innych elementów pomieszczenia a także stworzyć, tak zwaną ścianę główną – na której znajdzie się również telewizor czy inne sprzęty.

Czy panele ścienne w salonie to dobry pomysł?

Jedną z możliwości, na aranżację ściany w salonie są panele ścienne z drewna naturalnego. Są to płyty do których są przymocowane pieńki z drewna. Drewniane elementy są układane ręcznie, dzięki czemu można stworzyć unikalny, wyjątkowy wzór, który z pewnością ociepli pomieszczenie. Jeszcze do niedawna sądzono, że panele nadają się jedynie na podłogi, tymczasem sprawdzają się one równie dobrze na ścianach.

Chcąc uzupełnić ścianę w salonie można również zdecydować się na panele laminowane. Za ich pomocą można udekorować całą ścianę bądź jedynie jej część. Montaż nie sprawia większych problemów – wszystko za sprawą odpowiedniej technologii mocowania.

Zobacz również ᐅ  O czym należy pamiętać, wybierając ogrodzenie panelowe? Gdańsk i okolice

Płytki ceramiczne w salonie?

Kolejnym pomysłem na aranżację ściany w salonie są oczywiście płytki ceramiczne. Pomimo tego, że jest to nadal mało popularne rozwiązanie, to cieszy się ono uznaniem szczególnie wśród miłośników minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Dzięki płytkom, te surowe, mało przyjazne wnętrza stają się cieplejsze. Można uzupełnić płytkami całą ścianę lub tylko jej część, tworząc z płytek ciekawy, oryginalny wzór.

Czerwony jak cegła, czyli ‘niedokończona’ ściana

Hitem ostatnich lat jest wykorzystanie surowej cegły dekoracyjnej. Taka aranżacja pasuje niemalże do każdego wnętrza i zawsze prezentuje się świetnie. W salonie urządzonym w klasycznym stylu nada nutki stylu retro, w nowoczesnych wnętrzach – charakter industrialny. Tutaj należy pamiętać, że taka ‘ozdoba’ dość sporo waży, dlatego wymaga solidnej konstrukcji.

Dlaczego ściana pokryta farbą tablicową to dobry pomysł?

Bardzo popularna stała się ostatnio również ściana pokryta farbą tablicową. Pomimo tego, że znacznie częściej stosowana jest w kuchennych pomieszczeniach, to w salonie może się prezentować równie dobrze. Szczególnie jeśli w domu są dzieci, a salon jest najczęściej eksploatowanym przez nie pomieszczeniem. Za pomocą kredy można wtedy stworzyć ciekawe aranżacje.

Ściana w salonie i tapeta

Sprawdzonym pomysłem, na aranżację ściany w pokoju dziennym są oczywiście tapety. Występują one w wielu wzorach i kolorach. Wiele zależy od printu występującego na jej powierzchni – jedne mogą ocieplić przestronny salon, a inne nadać im elegancji. Alternatywą tapety może być także fototapeta. Może ona nie tylko stanowić ozdobę pomieszczenia, ale również skutecznie je powiększyć. W tym celu najlepiej wybrać fototapetę z motywem, który będzie dawał efekt trójwymiarowości.

Zobacz również ᐅ  Idealne warunki do malowania

Powiązane artykuły

2 myśli na “Pomysły na wykończenie ściany w salonie

  1. Jak przygotować ścianę pod fototapetę? Miałam już jedną ale po miesiącu mi odpadła, postępowałam zgodnie z instrukcją.

  2. A gdzie tynki dekoracyjne jako pomysł na ściany w salonie?
    Alternatywnie do farby tablicowej można użyć farby magnetycznej. Podobny do farby magnetycznej efekt daje tynk dekoracyjny typu rdza. Można na takiej rdzawej ścianie przyklejać magnesy jak na tablicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *