Potrzebne programy do funkcjonowania magazynu

Posiadanie magazynu nie jest konieczne, ale znacznie ułatwia pracę. Jeśli gromadzimy więcej towarów, musimy mieć halę magazynową. Prowadzenie magazynu nie jest łatwe, a by móc zachować niezbędny porządek w dokumentacji, trzeba zakupić program do magazynowania, który znacznie ułatwi pracę. w ofercie producentów znajdziemy zarówno klasyczne programy desktopowe, jak i nowoczesne aplikacje sieciowe uruchamiane w przeglądarce internetowej.

Czym jest magazyn? Czy warto mieć program do magazynowania?

Magazyn kojarzy się nam z halą czy pomieszczeniem, w którym przechowuje się towary, które następnie się sprzedaje. Rozumienie z punktu widzenia podatkowego nie jest właściwe, gdyż na potrzeby raportów dla Urzędu Skarbowego magazyn definiuje się jako ewidencję aktywów obrotowych, natomiast plik JPK_MAG to jej obraz rozszerzony o pewne informacje. Magazyn jako pojęcie księgowo-podatkowe obejmuje wszystkie operacje związane z obrotem towarami. Należy mieć program, który będzie ewidencjonował każdy obrót – magazyn jest bowiem ewidencją aktywów obrotowych. Należy więc oddzielić zakres znaczeniowy pojęcia samego magazynu, którym jest ewidencja, od budynku czy wydzielonego pomieszczenia.

Jakie program do magazynowania wybrać?

Wiele typów oprogramowania dla firm można kupować w zestawach, co pozwala obniżyć koszty zakupu. Wraz z programem do magazynowania można pobrać oprogramowanie, które umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża. Dla osób prowadzących jednoosobową działalność przeznaczony jest program, w którym można prowadzić gospodarkę magazynową z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług. Moduł ten pozwala na śledzenie stanów magazynowych, przeglądanie historii przyjęć i wydań oraz wykonanie spisu z natury – w ten sposób uchronimy się przed sytuacją, gdy klient naszego internetowego sklepu coś kupi, a szybko okaże się, że danego produktu po prostu nie ma. Instalując i obsługując taki program będziemy na bieżąco wiedzieć, czy coś się sprzedało. Program automatycznie wyliczy należny podatek dochodowy i wygeneruje odpowiednie deklaracje. Ma wbudowane rejestry sprzedaży i zakupów VAT, moduł fakturowania z opcją wystawiania dokumentów sprzedaży w języku angielskim i niemieckim oraz narzędzia do rejestrowania przebiegu pojazdów i wyposażenia firmy.

Zobacz również ᐅ  3 błędy popełniane w optymalizacji strony sklepu internetowego

Oprogramowanie przydatne do sprawdzania stanów magazynowych działa na dowolnym komputerze w biurze i możemy z niego swobodnie korzystać. Zainstalujmy program do magazynowania, by sprawnie i bezproblemowo prowadzić działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *