Sypialnia jak ze snu – jak ją zaprojektować?

Nie da się ukryć, że sypialnia jest miejscem odpoczynku i relaksu. W tym pomieszczeniu spędza się dość sporą część swojego życia, dlatego warto zadbać o to, aby domownicy dobrze się w niej czuli. Odpowiednio dobrana, staranna aranżacja będzie gwarancją dobrego samopoczucia co będzie bezpośrednio wpływało na jakość snu. Od czego powinno się zacząć projektowanie sypialni? Na co warto zwrócić uwagę? Jak stworzyć efektowne i efektywne wnętrze?

Gdzie najlepiej umieścić sypialnię?

Najlepiej wybrać ‘ciche’ miejsce – będzie miało to bezpośredni wpływ na wypoczynek. Chodzi tutaj głównie o hałas dochodzący z okna. Znacząca jest także odległość sypialni od salonu oraz kuchni – ważne jest, aby domownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem i owe pomieszczenia nie znajdowały się zbyt blisko siebie.

Jaki kolor ścian wybrać do sypialni?

Jak wiadomo, kolory niesamowicie wpływają na samopoczucie, dlatego też kolorystyka w sypialni powinna działać ‘uspokajająco’. Warto postawić na czyste i chłodne kolory. Świetnie sprawdzą się odcienie bieli, beży, szarości czy błękitów. Sypialnia ma być miejscem w którym się odpoczywa, dlatego nie warto kierować się obecnie panującą modą i ślepo podążać za trendami – warto wybrać stonowany odcień, który podoba się domownikom.

Eglo Townshend
Lampa Eglo Townshend (źródło: swiatloistyl.pl)

Co jest najważniejszym elementem każdej sypialni?

Oczywiście podstawowym wyposażeniem każdej sypialni jest łóżko. Już podczas planowania całego pomieszczenia warto zastanowić się nad jego rozmiarem. Wiadomo, że im szerszy stelaż, tym większy komfort spania. Należy jednak pamiętać o tym, aby wielkość łóżka dostosować do wielkości pomieszczenia. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy łózko ‘przejmuje’ cały pokój. Oprócz wyboru łóżka, bardzo ważny jest także materac. Powinien być on dostosowany do wzrostu oraz masy ciała użytkowników. W sypialni bardzo ważny jest klimat, dlatego oprócz łóżka warto zadbać o odpowiednie oświetlenie…

Jakie oświetlenie do sypialni?

Sypialnia jest nie tylko miejscem odpoczynku – powinna tworzyć również nieco romantyczny nastrój. Najlepszym sposobem na zrobienie odpowiedniego ‘klimatu’ jest światło! A raczej gra światłem. Lampy eglo townshend sprawdzą się tutaj idealnie. Skutecznie oświetlą pomieszczenie i nadadzą sypialni odpowiedni klimat. Nowoczesny wygląd lamp eglo townshend sprawia, że oświetlenie staje się dodatkową ozdobą pomieszczenia a także nadaje mu nowoczesny, oryginalny charakter. Oczywiście w sypialni nie może zabraknąć lampek nocnych, które sprawdzą się na przykład podczas czytania.

Jakie dodatki do sypialni?

Aranżacja sypialni tak naprawdę zależy od upodobań właścicieli. Jedni preferują minimalizm, inni lubią bardziej ‘pokazowy’ styl. Najważniejsze to określić swoje oczekiwania wobec tego pomieszczenia. W sypialni się odpoczywa, dlatego warto zdecydować się na dodatki, które nadadzą temu pomieszczeniu przytulności. Można pokusić się o firanki i zasłonki, które skutecznie ocieplą wnętrze. Dobrym pomysłem są także wspólne fotografie umieszczone na ścianie i świeże kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *