Zalety konsoli do gier Playstation 5

Szukając odpowiedniej dla siebie konsoli do gier, spotkać się można na wielu stronach internetowych z poradami, aby zakupić Sony PlayStation 5. Jak się jednak okazuje, mało kto wyjaśnia, z jakiego powodu to właśnie to urządzenie jest warte zakupu. Jakie są więc najważniejsze zalety tej konsoli, które sprawiają, że jest ona lepsza niż konkurencyjne rozwiązania?

Wydajność konsoli

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza zaleta tego urządzenia? Nie da się ukryć, że są nią olbrzymie osiągi. Oczywiście nie ma sensu analizować taktowania procesor czy też rodzaju karty graficznej lub ilości pamięci RAM, bo przeciętnemu użytkownikowi i tak to nic zupełnie nie powie.
Co zatem warto wiedzieć w tym zakresie? Przede wszystkim to, że PlayStation 5 umożliwia rozgrywkę w rozdzielczości 4K oraz w 60 klatkach na sekundę. Po podłączeniu konsoli do telewizora i uruchomieniu na niej gry wyświetlany obraz naprawdę robi ogromne wrażenie.

Szybkość ładowania

Co było największą bolączką poprzedniej generacji konsoli Sony, czyli PlayStation 4? Na pewno nie można powiedzieć, że minusem były gry, kieski wygląd konsoli czy też mała ilość jej pamięci. Największą wadą była szybkość ładowania się gier. W przypadku najbardziej wymagających tytułów ekran ładowania można było oglądać nawet ponad minutę.
Jak to natomiast wygląda w przypadku nowej konsoli? Dzięki temu, że fabrycznie zainstalowany w niej został ultra szybki dysk twardy SSD, nawet największe gry ładują się dosłownie kilka sekund. Jest to ogromna różnica, którą poczują wszyscy gracze. Powoduje ona, że mało kto chce wracać do poprzedniej generacji po choćby jednej próbie na nowej.

Zobacz również ᐅ  Czego nie można malować bejcą?

Wsteczna kompatybilność

Z jakiego powodu wielu graczy niechętnie zmienia swoją konsolę na nową? Jak można się bez trudu domyślić, od zawsze problemem był fakt, że zakupione wcześniej gry były na nowym sprzęcie bezużyteczne. Zwyczajnie nie dało się ich uruchomić, więc pozostawało tylko je sprzedać, a na nową maszynę kupić nowe kopie.
PS5 znacznie to jednak zmieniło. W przypadku nowego sprzętu zmiana konsoli przebiega niezwykle płynnie. Po pierwszym włączeniu system pyta o dane do logowania z PS4. Po ich wpisaniu logujemy się na to samo konto, na którym są te same gry. Jeśli więc posiada się gry na PS4, będą one również działały na PS5. Wsteczna kompatybilność gier powoduje, że zmiana starej konsoli na nową to naprawdę bardzo dobra decyzja dla każdego gracza.

Dźwięk przestrzenny

Od dawna główną atrakcją dla każdego gracza była grafika. Producenci prześcigali się w tym, jak będzie on ładna, płynna i ogólnie atrakcyjna dla gracza. Pomijana jednak była kwestia dźwięku. W przypadku nowej konsoli doszło jednak do zmiany. PS5 oferuje bowiem nowe podejście do dźwięku, czyli dźwięk przestrzenny. Dzięki temu zabawa nabiera zupełnie nowej jakości.

Dualsense

Najważniejszą jednak zaletą nowej konsoli jest jej pad. Dzięki haptycznym wibracją oraz stawiającym opór trigerom imersja gry jest wręcz zachwycająca. Zyskuje oczywiście na tym zabawa i radość z korzystania z nowej konsoli.

Zobacz również ᐅ  Gdzie pasują lampy designerskie?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *