Jak znaleźć dobrego malarza?

Pomalować pokój potrafi w zasadzie każdy. Sztuką jest jednak zrobić to w taki sposób, aby warstwa farby była jednakowa w każdym miejscu, kolor jednolity, a powierzchnia ścian pozbawiona zacieków i wyrównana. W tym celu konieczne jest już znalezienie fachowca w swojej dziedzinie. Jak zatem znaleźć dobrego malarza? Czym sugerować się podczas wyboru?

Co potrafi dobry malarz?

Osoby, które mówią “znajdź malarza” nie wiedzą, że wcale nie jest to takie łatwe. Dobry fachowiec zna się bowiem na materiałach, które stosuje, a także jest na bieżąco z wszelkimi nowościami technologicznymi. Powinien potrafić nie tylko malować ściany zwykłą farbą, ale i znać ciekawe techniki dekoracyjne. Doświadczeni malarze są w stanie także samodzielnie wymieszać barwniki w celu otrzymania wybranego koloru i chętnie służą radą podczas wyboru materiałów.

Znajdź malarza – to nie takie łatwe

Fachowiec dba o miejsce swojej pracy – rozkłada folię w celu zabezpieczenia podłogi, osłania okna czy demontuje włączniki światła. Wykorzystuje taśmę malarską do mocowania folii oraz wyznaczenia malowanej przestrzeni. Posiada oczywiście swoje własne akcesoria malarskie i drabinę. Po zakończonej pracy sprząta po sobie i przywraca pomieszczenie do stanu wyjściowego.

Przed przystąpieniem do właściwego malowania malarz przygotowuje do tego ściany – czyści je, wyrównuje ich powierzchnię, a na końcu gruntuje. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób nakłada farbę. Dobry malarz zawsze zaczyna od sufitu, a później maluje narożniki ścian. Farbę rozprowadzać powinien od miejsc mocniej oświetlonych w kierunku tych ciemniejszych, co pozwala uzyskać wszędzie jednakowy odcień.

Zobacz również ᐅ  O czym należy pamiętać, wybierając ogrodzenie panelowe? Gdańsk i okolice

Malarz na dachu maluje natryskowo

Gdzie znaleźć dobrego malarza?

Osoby, które stoją przed wyzwaniem “znajdź malarza” powinny przede wszystkim zasięgnąć opinii u znajomych, którzy remont mają już za sobą. Dobrze jest zobaczyć na własne oczy rezultaty pracy fachowca i przyjrzeć się wszystkim detalom. Galerie z realizacji znajdują się oczywiście również w Internecie. Ponadto w sieci, przy okazji zapoznać można się z opiniami klientów, którzy z usług danego malarza już korzystali.

Nie wolno przede wszystkim bać się rozmowy z potencjalnym robotnikiem. Podczas niej szybko można zorientować się czy zna się on na tym co robi. Warto zwrócić uwagę na wykształcenie, a także posiadane certyfikaty zaświadczające o ukończeniu przez niego szkoleń organizowanych przez producentów farb. Jeśli je posiada to znak, że dba o poszerzanie swojej wiedzy.

Nigdy głównego kryterium wyboru nie powinna stanowić cena, którą można obliczyć mnożąc wielkość powierzchni przeznaczonej do pomalowania przez koszt malowania 1 metra kwadratowego. Niekiedy okazuje się bowiem, że robota zostanie wykonana tak źle i konieczne będą dodatkowe poprawki. Ponadto dobrze jest się zapytać, co cena obejmuje – samo malowanie, a może również gruntowanie i przygotowanie ściany do malowania. Niektórzy malarze liczą takie usługi dodatkowo. Z taką wiedzą misja “znajdź malarza” powinna być już nieco łatwiejsza.

Powiązane artykuły

Zobacz również ᐅ  Jakie wałki używać do lakierów i bejcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *